تولید رمز عبور تصادفی

تنظیمات رمز عبور

ایجاد پسورد های تصادفی و قوی

همیشه از رمزهای عبور تصادفی قوی استفاده کنید، آیا میدانستید بیش از ۸۰ درصد از هک نقص‌های مربوط به هک و امنیت به دلیل رمز‌های عبور ضعیف و قابل حدس هستند؟ بنابراین اگر می‌خواهید از اطلاعات و دارایی های شخصی خودتان مراقبت کنید، اولین و مهم‌ترین قدم برای آن ایجاد رمز عبور تصادفی و قوی است. برای ایجاد رمز عبور تصادفی می‌ترانید از همین صفحه استفاده کنید. برای پیچیده کردن و قوی کردن میتوانید از ترکیب اعداد، حروف بزرگ و کوچک و نماد‌ها استفاده کنید. همچنین برای وب‌سایت‌های مختلف از رمز‌های عبور مختلف استفاده کنید.

توصیه‌های مهم برای انتخاب رمز عبور مناسب

  1. برای هر حساب کاربری که می‌سازید از رمز عبور جدید استفاده کنید. هنگامی که از رمز عبورهای یکسان استفاده می‌کنید، در صورتی که یکی از وب‌سایت‌هایی که استفاده می‌کنید دچار مشکل امنیتی شود و رمز عبور شما فاش شود، امتحان کردن همان رمز عبور برای دیگر سایت‌ها توسط هکرها کار ساده‌ای است.
  2. از اطلاعات شخصی قابل شناسایی در رمز عبور استفاده نکنید. مانند نام یا تاریخ تولد. هر چند این اطلاعات باعث می‌شوند که رمز عبور قابل یادآوری باشد، اما براحتی در فضای مجازی و وب سایت‌ها یافت می‌شود.
  3. مطمئن شوید که رمز عبور شما حداقل ۱۲ کاراکتر بوده و دارای حروف کوچک و بزرگ و اعداد و حتی کاراکترهای خاص باشد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند از پسوردهایی با طول ۲۰ کاراکتر استفاده کنند.
  4. اگر تمایل دارید یک رمز عبور اصلی استفاده کنید که باید آن را حفظ کنید و به خاطر بسپارید از عبارات یا اشعار یا آهنگ مورد علاقه خود استفاده کنید که شخصی‌تر هستند. و حتما از کاراکترهای تصادفی نیز استفاده کنید.
  5. از سرویس‌های ذخیر رمز عبور مانندbitwardenیاlastpassاستفاده کنید، این سرویس امکان ذخیر رمز عبور شما برای سایت مورد نظر را می‌دهند و برخی از آنها اطلاعات ورود را برایتان وارد می‌کنند.